Prečo nekonala

od autora: | 16. novembra 2020

Kammerer 4.11.2020 o 10:30

Pridám ešte jednu poznámku o tom, ako som sa nechal zmiasť pri posudzovaní informácií a súvislostí.

Tak som sa zamýšľal nad tým, aký tu máme konflikt medzi prezidentkou a vládou. Niečo mi na tom tak pocitovo nesedelo, ale bral som to ako stav vecí a boj v pozadí. Nesedelo mi to, že sily za Čaputovou a za Naďom sú možno rôzne sekcie, ale v zásade z rovnakej stajne. Tak prečo vlastne ten konflikt ?
V pondelok som v debate v Pravde čítal výmenu pár názorov diskutujúcich o účasti na testoch a niekto sa pozastavoval nad tým, prečo išli všetci v sobotu a v nedeľu už bolo voľno a že on by dve hodiny v rade nečakal a tak. A iný mu odpovedal, že k tomu prispela prezidentka, keď vyhlásila, že testov nebude dosť. Tak chceli ľudia pre istotu vybaviť radšej skôr.

A vtedy mi to docvaklo. Och ja naivný hlupák, žiadny konflikt neexistuje, nanajskí chlapci ako z učebnice. Oni išli v tandeme úplne od začiatku, keď ju akože neinformovali, a tým postavili akoby do konfliktnej pozície. Práve to bolo potrebné pre jej ďalšie výstupy a tvorbu infopoľa. Je v tom aj odpoveď, prečo neurobila žiadny aktívny krok, vždy len vyzývala. Pritom ona jediná to mohla zastaviť z pozície funkcie jedným ťahom. Nikdy to nebolo v pláne zastaviť. Práve naopak, robila nadháňača.

Taký základný marketing, kupujte, nebude. A taký účinný. A do toho ešte posilnené z druhej strany, kto nekúpi bude mať problém. A výsledok sa dostavil.
(Aj keď o reálnom počte zúčastnených tiež pochybujem.)

zdroj: vodaksb.eu

čo dodať ? p-rezidentka.