Čo znamená pre ľudí priznanie, že ich voľba bola zlá ?

od autora: | 6. februára 2021

z diskusie:

„Kto ešte verí médiam?“

jelenovipivonelej:
Ferry čudoval by si sa koľko ľudí ešte stále nedá dopustiť na tú vládu (teda aspoň v mojom okolí v BA). Aj keď vnímajú, že ten dement robí prešľapy, no dopustiť vládu Smeru im príde ako zlo zo samého pekla. Prípadne ak im zdelíš iný názor ako ten „slušný liberálny“, tak si automaticky ficoid, Blahov poskok, rusofil, bludár, šíriteľ hoaxov a to im Fica ani nemusíš spomenúť. Pre veľa ľudí je ešte alfou a omegou úderka aktuality, sme, dennikn … žiaľ.

wishgranter042:
Problém je v tom, že množstvo týchto ľudí tvrdí ze Matelkovič je spasiteľ galaxie prinajhoršom. Pre týchto ľudí by priznaním, že ich voľba bola nesprávna (zlá), znamenalo akceptovanie viacmenej osobnej porážky, osobnej prehry. A toto nedokážu ľudia priznať, že mýlil som sa. Lebo by vyzerali pred ostatnými za hlupákov, za ľudí zo zlým rozhodnutím.
Tak sme to aspoň včera s jedným známym konštatovali, keď sme preberali známych a ich postoje.
A priznať si chybu dokážu v tejto dobe väčšinou len ľudia, čo niečo už v živote dokázali, lebo sami pochopili, že priznaním chyby – omylu sa posunuli v osobnom – pracovnom živote dopredu. Tzn. sebareflexia …

Ňaňo:
„Je jednoduchšie oklamať ľudí, ako ich presvedčiť, že boli oklamaní.“
-Mark Twain-

zdroj: https://ksbforum.eu, 6.2.2021

Názor na “Čo znamená pre ľudí priznanie, že ich voľba bola zlá ?

  1. Spätné upozornenie: Živý pamätník zlej voľby – 2 krát 2 sú 4

Nie je možné pridávať komentáre.